Lepšie zdravie prostredníctvom zdieľania poézie

sa stará!

zdieľam

Tweet

zdieľam

Autor: Terri Kirby Erickson

Väčšina žien je v súčasnosti veľmi zdravá. Snažíme sa čo najlepšie jesť, berieme multivitamíny, pravidelne cvičiť a zvyšujte, čo naše telá potrebujú. Nielenže sme sa prevzali na starosti svoje zdravie, ale snažíme sa vštepovať zdravé návyky do našich detí. Odporúčame tiež našim partnerom, aby robili lepšie rozhodnutia zamerané na zdravie.

Našťastie existuje veľa informácií „vonku“, ktoré nám hovorí, ako urobiť všetko vyššie uvedené. Nie toľko sa však nehovorí o tom, aké dôležité je udržiavať našu myseľ tak zdravú ako naše telá. Existujú rôzne metódy, ktoré ľudia používajú, aby sa cítili pokojne a „sústredené“, vrátane meditácie, jogy, tai chi a mnohých ďalších. To, čo pre mňa funguje, je však písanie a čítanie poézie.

Možno ste si kúpili spoločnú mylnú predstavu, že musíte byť anglickým profesorom, aby ste pochopili poéziu. Veľa z toho, čo sa dnes píše, je však úplne prístupná každému a vy nemusíte byť „profesionálnym“ spisovateľom, ktorý osobne ťaží z písania poézie, sami.

Vo svojom vlastnom živote je pre mňa veľmi upokojujúce zostaviť básne o všetkom, čo zasiahne moju fantáziu. Jedna z mojich najobľúbenejších básní, publikovaných v kresťanskom vedeckom monitore, sa jednoducho nazýva „Lace Queen Anne’s Lace“, čo je rastlina, ktorú som miloval ako dieťa. Baví ma písať o prírode, ale bez ohľadu na to, akákoľvek téma, ktorú si vyberiem, zistím, že písanie poézie vytvára momenty pokoja v mojom živote, čo je pre našu emocionálnu wellness také dôležité. Je to tiež zábavný a bezpečný spôsob, ako vyjadriť svoje pocity.

Súvisiace Čo sú poruchy časomandibulárnych kĺbov?

Pokiaľ ide o čítanie poézie, existuje toľko úžasných kníh, z ktorých si môžete vybrať pre seba a vaše deti, z ktorých mnohí budú mať radi čítanie alebo počúvanie básní!

Takže nabudúce sa budete cítiť stresovaní, chyťte niekoľko mrkvových tyčiniek, sadnite si s perom a papierom (alebo pred počítačom) a napíšte báseň. Alebo si len vyzdvihnite knihu poézie a prečítajte si niekoľko riadkov. Rovnako ako ja, som si istý, že zistíte, že momenty strávené písaním alebo čítaním poézie budú mať pozitívny vplyv na vaše celkové zdravie a pohodu.

Terri Kirby Erickson je autorom dvoch zbierok poézie, počtu vlákien a rozprávania príbehov Dusk. Jej práca sa objavila v mnohých literárnych časopisoch, antológiách a iných publikáciách. Viac informácií nájdete na jej webovej stránke na adrese :.

Diskutujte o tom na našom fóre

Odkaz na tento príspevok:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *